مقام معظم رهبری بر پایه اطلاعات دقیقی که در اختیار دارند، در سیاست‌های کلی اداری ابلاغی فرموده‌اند که رویه‌های گزینشی به‌ویژه برای جذب نیروهای متخصص باید متحول شود.

دکتر صدرالسادات- دکتر عسکری آزاد

جانشین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور درجلسه نمایندگان این معاونت در هیات‌های مرکزی گزینش با تاکید بر این مطلب گفت: هسته‌های گزینش ضمن پایبندی به اصولی که تضمین کننده ورود افراد سالم و صالح و کارآمد به نظام اداری کشور است، نباید در روند گزینش به گونه‌ای رفتار کنند که موجب بی اعتمادی، بدبینی و بی‌انگیزه شدن افراد را فراهم کننند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، دکتر عسکری آزاد در همین چارچوب افزود: اعتقادات و مبانی شرعی و اخلاقی حکم می‌کند که در مسیر تشخیص اهلیت افراد، دیدگاه‌ها و گرایش‌های سیاسی و احیانا حزبی خود را دخالت ندهیم و معیار و ملاکمان مصلحت نظام و کشور باشد. در مواجهه با افراد عدالت را به تمامی اجرا کنیم و در رو به رو شدن با افرادی که شایستگی لازم را برای احراز مسئولیت ندارند هم با جسارت و بدون مسامحه عمل کنیم.

جانشین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه در سیاست‌های اداری کلی ابلاغی مقام معظم رهبری بر اتخاذ روش‌ها و شیوه‌های مناسب گزینشی با توجه به شرایط و نیازهای روز کشور تاکید شده است گفت: همه ما باید تلاش کنیم که با در نظر داشتن این منویات، توصیه‌های امام راحل(ره)، مبانی و رفعت اسلامی و سخت‌گیری در زمان لازم، رویه‌ها را بهبود ببخشیم و در روند گزینش، شان افراد را رعایت کنیم.

وی در ادامه افزود: ما باید شجاعت این را داشته باشیم که اگر در مجموعه عملکردمان خطا یا لغزشی بوده‌ آن را اصلاح کنیم و از افرادی در پیشبرد امر مهم گزینش استفاده کنیم که درک صحیحی از اهداف گزینش مطلوب و نتایج آن داشته باشند.

در گردهمایی نمایندگان معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در هیات‌های مرکزی گزینش، دکتر صدرالسادات، معاون سرمایه انسانی معاونت نیز از تشکیل کارگروه مشترکی توسط دبیرخانه هیات عالی گزینش و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور خبر داد و گفت: سیاست‌های کلی اداری ابلاغی مقام معظم رهبری، 8 برنامه اصلاح نظام اداری و برنامه اصلاح روش‌های گزینش، مصوب شورای عالی اداری اسناد و متون الزام‌آوری هستند که باید بر اساس آنها در امر گزینش و چگونگی آن بازبینی و بازنگری کنیم.