ادعای ابلاغ برخی مصوبات به دولت از درب پشتی مجلس بررسی شود

03 تیر 1398

نماینده مردم تهران در مجلس از هیات رئیسه خواست تا ادعای ابلاغ برخی مصوبات به دولت از درب پشتی مجلس بررسی شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدفرید موسوی در نشست علنی امروز (دوشنبه 3 تیر) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی با استناد به بند 11 ماده 22 آیین نامه داخلی مجلس گفت: اخیراً برنامه ای در شبکه...

حاجی بابایی در تذکر شفاهی: آنچه درباره افزایش حقوق ابلاغ شده، مصوب مجلس نیست

02 تیر 1398

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس از اجرایی نشدن مصوبه قانونی مجلس درباره افزایش حقوق از سوی دولت انتقاد کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا حاجی بابایی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 2 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: وظیفه نمایندگی قائم به فرد است و قابل واگذاری به دیگری نیست و مجلس نمی تواند...

کواکبیان در تذکر شفاهی: مجلس میزان افزایش حقوق کارمندان را تعیین تکلیف کند

02 تیر 1398

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مجلس باید منظور از میزان افزایش حقوق کارمندان دولت را مشخص کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 2 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی گفت: نیروهای مسلح اقتدار کشور را به رخ کشاندند، هرچند که دشمن در حال حاضر به تناقض گویی...

جعفرزاده ایمن آبادی به نقل از دکتر لاریجانی: انتزاع وزارت بازرگانی اجتناب ناپذیر است

جعفرزاده ایمن آبادی به نقل از دکتر لاریجانی: انتزاع وزارت بازرگانی اجتناب ناپذیر است

02 تیر 1398

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی گفت: انتزاع وزارت بازرگانی از وزارت صنعت و معدن با توجه به شرایط کشور اجتناب ناپذیر است. غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز (یکشنبه 2 تیرماه) فراکسیون مستقلین ولایی با دکترعلی لاریجانی، اظهار داشت: رئیس مجلس شورای اسلامی نگاه مثبتی به فراکسیون مستقلین داشت و از...

حاجی بابایی: نظر کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در رابطه با افزایش حقوق کارمندان مهم نیست

حاجی بابایی: نظر کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در رابطه با افزایش حقوق کارمندان مهم نیست

31 خرداد 1398

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که در مورد تخلف در افزایش حقوق کارمندان اجماع نظر وجود دارد. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به برگزاری جلساتی درباره بررسی عملکرد دولت در موضوع افزایش حقوق‌ کارمندان در سال جاری اظهار کرد: قرار شد دولت برخی موارد را بررسی کند و هیات رئیسه...

نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می‌کنیم

نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می‌کنیم

29 خرداد 1398

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در بند ۱۵۸ که به دولت ابلاغ شد و درباره آن در مجلس اختلاف هست آمده است که رقم 400 هزار تومان را به صورت ضریب در نظر بگیریم که اتفاقا به نفع کارکنان دولت است زیرا­ اگر افزایش حقوق بدون ضریب باشد در دوره بازنشستگی آنان محاسبه نمی‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس به...

رییس مجلس شورای اسلامی: مجلس در پشتی ندارد و هر چه درباره افزایش حقوق ها هست مصوبه مجلس است و ابلاغ شده است

28 خرداد 1398

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در مورد مصوبه مجلس درخصوص افزایش حقوق ها روشنگری صورت گیرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسن سلیمانی در نشست علنی نوبت امروز (سه شنبه، 28 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس مجلس گفت: در مناظره ای که صداوسیما از بنده به اتفاق سه نفر از...

نوروزی، رییس فراکسیون ایثارگران مجلس: دولت مکلف به اعمال یک مقطع تحصیلی بالاتر برای ایثارگران از سال ۹۶ است

28 خرداد 1398

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس با تأکید بر اجرای قانون اعمال یک مقطع تحصیلی بالاتر برای ایثارگران، گفت: دولت مکلف به اعمال این قانون برای ایثارگران از سال ۹۶ است. حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اجرای بند 6 ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه که مربوط به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران می‌‎شود،...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 5.00 امتیاز(8 رای)

ماده ۱- محدوده شهر عبارت است از حد کالبدی موجود شهر و توسعه آتی در دوره طرح جامع و تا تهیه طرح مذکور در طرح هادی شهر که ضوابط و مقررات شهرسازی در آن لازم الاجرا می باشد.

شهرداری ها علاوه بر اجرای طرح های عمرانی از جمله احداث و توسعه معابر و تامین خدمات شهری و تاسیسات زیربنایی در چارچوب وظایف قانونی خود کنترل و نظارت بر احداث هر گونه ساختمان و تاسیسات و سایر اقدامات مربوط به توسعه و عمران در داخل محدوده شهر را نیز به عهده دارند .

ماده ۲- حریم شهر عبارت است از قسمتی از اراضی بلافصل پیرامون محدوده شهر که نظارت و کنترل شهرداری در آن ضرورت دارد و از مرز تقسیمات کشوری شهرستان و بخش مربوط تجاوز ننماید.

به منظور حفظ اراضی لازم و مناسب برای توسعه موزون شهرها با رعایت اولویت حفظ اراضی کشاورزی، باغات و جنگلها هر گونه استفاده برای احداث ساختمان و تاسیسات در داخل حریم شهر مجاز شناخته شده و حفاظت از حریم به استثنای شهرکهای صنعتی ( که در هر حال از محدوده قانونی و حریم شهرها و قانون شهرداری ها مستثنی می باشند) به عهده شهرداری مربوط می باشد ، هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز دراین حریم تخلف محسوب و با متخلفین طبق مقررات رفتار خواهد شد.

ماده ۳- محدوده روستا عبارت است از محدوده ای شامل بافت موجود روستا و گسترش آتی آن در دوره طرح هادی روستائی که با رعایت مصوبات طرحهای بالادست تهیه و به تصویب مرجع قانونی مربوط سد. دهیاریها کنترل و نظارت بر احداث هر گونه ساخت و ساز در داخل محدوده را عهده دار خواهند بود.

تبصره ۱- روستاهایی که در حریم شهرها واقع می شوند مطابق طرح هادی روستایی دارای محدوده و حریم مستقل بوده و شهرداری شهر مجاور حق دخالت در ساخت و ساز و سایر امور روستا را ندارد.

تبصره ۲- روستاهائی که به موجب طرح های مصوب جامع و هادی در داخل حریم شهرها واقع شوند در صورت رسیدن به شرایط شهر شدن ، شهر مستقل شناخته نشده و به صورت منفصل به عنوان یک ناحیه یا منطقه از نواحی یا مناطق شهر اصلی تلقی و اداره خواهد شد و برای آنها در قالب طرح های جامع و تفصیلی ضوابط و مقررات ویزه متضمن امکان استمرار فعالیتهای روستائی تهیه و ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

تبصره ۳- محدوده روستاهای فاقد طرح هادی، با هماهنگی شورای اسلامی ، روستا توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب بافت مسکونی روستا پیشنهاد گردیده و به تصویب مراجع قانونی مربوطه در استان می رسد.

تبصره ۴- درآمد ناشی از ساخت و سازها و عوارض روستاهایی که در حریم شهرها قرار می گیرند اعم از روستاهای دارای طرح هادی و فاقد طرح هادی ، به حساب دهداری های روستا جهت توسعه و عمران واریز گردد.

تبصره ۵- در هر محدوده و یا حریمی که شهرداری عوارض ساختمانی و غیره را دریافت می نماید موظف به ارائه کلیه خدمات شهری می باشد.

ماده ۴- محدوده شهرکها اعم از شهرکهای مسکونی و صنعتی یا سایر شهرکهائی که طبق مقررات و با مجوزهای قانونی مربوط ایجاد و احداث می شوند در طرح های مصوب تعیین و تصویب می گردد.

تبصره ۱- محدوده شهرکهای یاد شده و همچنین محدوده نقاط و مراکز جمعیتی که از سال ۱۳۵۵ دارای طرح ایجاد شهرک و صورتجلسه تفکیکی بوده و تاکنون موفق به اخذ پروانه شهرک نشده و به صورت غیر مصوب باقی مانده اند در صورتی که بنا به ضرورت ارائه دلایل توجیهی کافی بر اساس مطالعات طرح های جامع و هادی مصوب در داخل شهرها قرار گیرند، اعم از این که عملیات شهرک سازی در آنها خاتمه یافته و پروانه شهرداری آنها صادر شده باشد و یا هنوز در دست احداث و تکمیل باشند تحت کنترل و مقررات شهرداری مربوط خواهند بود.

تبصره ۲- هر گونه ساخت و ساز در شهرکهای یاد شده تابع ضوابط و طرح مصوب قانونی خود خواهد بود.

ماده ۵- محدوده شهر در طرح های جامع شهری و تا تهیه طرح های مذکور در طرح های هادی شهر و تغییرات بعدی آنها به صورت قابل انطباق بر عوارض طبیعی یا شناخته شده ثابت ، همراه با مختصات جغرافیایی نقاط اصلی تعیین و به تصویب مراجع قانونی تصویب کننده طرح های مذکور می رسد. این محدوده حداکثر ظرف سه ماه از ابلاغ طرح های مذکور به صورتی که کلیه نقاط آن قابل شناسایی و پیاده کردن روی زمین باشد توسط شهرداری تدقیق شده و پس از کنترل و امضای دبیر مرجع تصویب کننده و تائید شدن به مهر دبیرخانه مربوط به امضای استاندار جهت اجرا به شهرداری و دستگاههای اجرایی ذی ربط ابلاغ می گردد.

تبصره ۱- چنانچه اقدامات لازم ظرف مهلت مقرر مذکور به انجام نرسد استاندار دستور تدقیق محدوده را به سایر مراجع ذی صلاح صادر خواهد کرد.

تبصره ۲- پیگیری اجرای این ماده در قالب مهلت تعیین شده تا مرحله ابلاغ محدوده شهرها به عهده دبیرخانه مرجع تصویب کننده طرح ها خواهد بود.

تبصره ۳- در تهیه طرح های جامع هادی شهری پیشنهادات شهرداری که به تصویب شورایاسلامی شهر رسیده باشد برای تایید نهایی به مراجع قانونی منعکس می شود.

ماده ۶- حریم شهر در طرح جامع شهر و تا تهیه طرح مذکور در طرح هادی شهر تعیین و تصویب گردد.

ماده ۷- محدوده روستا بر اساس طرح های هادی روستائی و تغییرات بعدی آنها توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مربوط به صورت قابل انطباق بر عوارض طبیعی یا ساخته شده ثابت همراه با مختصات جغرافیایی نقاط اصلی تعیین و به تصویب مرجع تصویب کننده طرح هادی روستایی می رسد. این محدوده حداکثر ظرف مدت سه ماه س از تصویب توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مربوط تدقیق شده و به امضای فرماندار شهرستان مربوط جهت اجراء به دهیاری و دستگاههای اجرائی ذیربط ابلاغ می شود.

ماده ۸- محدوده ها و حریم های تعیین شده برای شهرهای مجاور ، محدوده روستاهای مجاور ومحدوده شهرک های مجاور نباید با هم تداخل داشته باشند در صورت تداخلمرجع حل اختلاف و رفه تداخل ، مراجع تصویب کننده طرحهای هادی و جامع حسب مورد خواهند بود.

ماده ۹- محدوده مجموعه های شهری در طرح مصوب آنها تعیین و تصویب می شود.

ماده ۱۰- هیچ یک از شهرها محدوده و حریم دیگری به جز محدوده و حریم موضوع موارد ۱ و ۲ این قانون و هیچ یک از روستاها و شهرکها ، محدوده دیگری به جز محدوده موضوع مواد ۳ و ۴ این قانون نخواهند داشت و عناوین یاد شده جایگزین کلیه عناوین متناظر آنها از جمله «محدوده قانونی» « حریم قانونی» « حوزه شهرسازی» « حدود مصوب شهر» و نظایر آنها در مورد محدوده شهر « محدوده استحفاظی» « حوزه استحفاظی»«حریم استحفاظی» « محدوده نهایی» « محدوده نفوذی» و نظایر آنها در مورد حریم شهر « محدوده مسکونی روستا» یا « حدود روستا» در مورد « محدوده روستا» و « محدوده قانونی شهرک» می گردد و هر ترتیب دیگری که در مورد تعاریف محدوده وحریم شهر ، محدوده شهرک و روستا و نحوه تعین آنها با هر عنوان دیگری در قوانین و مقررات قبلی مقرر شده باشد ، با تصویب این قانون ملغی خواهد بود .

تبصره –تعاریف و مراجع تصمیم گیر مربوط به محدوده ها و حریم های مورد اشاره در تعیین قانون جایگزین تعاریف و مراجع تصمیم گیر مربوط در تمام قوانین موضوعه از جمله قانون تعاریف و ضوابط تقسیات کشوری- مصوب ۱۵/۱/۱۳۶۲- می شود.

ماده ۱۱- محدوده و حریم تعریف شده که در این قانون برای مناطق مسکونی شهری و روستایی و شهرک های مسکونی است شامل سایر محدوده ها و حریم های خاص که حسب قوانین خاص تعیین شده اند( مثل حریم راهها و راه آهن ، محدوده مناطق چهارگانه حفاظت شده محیط زیست، حریم ، میراث فرهنگی و نظایر آن نخواهد شد.

ماده ۱۲- هر گونه تخلف از احکام موضوع این قانون به عنوان تجاوز به حقوق عمومی جرم محسوب شده و مرتکبین علاوه بر اعاده وضع و رفع اثر از تخلفات به مجازات مربوط ببرابر قانون مجازات اسلامی محکوم خواهند شد.

قانون فوق مشتمل بر دوازده ماده و یازده تبصره در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ چهاردهم دی ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و چهار مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۲۸/۱۰/۱۳۸۴ به تائید شورای نگهبان رسید.


 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.