1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 5.00 امتیاز(4 رای)

بخشنامه دستمزد ۹۸

خبر مورخ 23 دی 1397

جلسه امروز شورای عالی کار بدون تعیین حق مسکن ۹۸ کارگران پایان یافت

جلسه شورای عالی کار بدون مشخص شدن عدد و رقم حق مسکن پایان یافت. مقرر شد فردا جلسه ای به منظور بررسی دقیق تر عدد و رقم حق مسکن کارگران برگزار شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزرای تسنیم، جلسه امروز شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگران،کارفرمایان و دولت برگزار شد، که بعد از بیان اظهار نظرات شرکای اجتماعی به نتیجه مشخصی ختم نشد. فردا جلسه جانبی  جهت نزدیک کردن نظرات کارگران و کارفرما درخصوص افزایش حق مسکن سال 98 برگزار می شود.

با توجه به اینکه این جلسه بدون نتیجه پایان یافت مقرر شد که یک نشست محدودتر فردا برگزار شود و درباره حق مسکن کارگران مجدداً بررسی صورت گیرد. نشست شورای عالی کار نیز مجدداً هفته بعد برگزار خواهد شد. دوشنبه هفته آینده جلسه شورای عالی کار با موضوع افزایش حق مسکن کارگران برای سال 98 تشکیل می شود.

نماینده کارگران حاضر در این جلسه معتقدند: در جلسه امروز درباره عدد و رقم شورای عالی کار به نتیجه مشخص نرسیدیم. موضوع جبران کاهش قدرت خرید کارگران یکی از مطالبات کارگران است که امیدواریم در جلسات آینده شورای عالی کار مورد بررسی قرار گیرد. اما درمورد آیین نامه دادرسی الکترونیکی که یکی از جلسات امروز شورای عالی کار بود به نتیجه رسیدیم.

خبر مورخ 19 دی 1397

افزایش حق مسکن کارگران؛ دستورجلسه نشست هفته آینده شورای‌ عالی کار

معاون وزیر کار در امور روابط کار از بررسی افزایش حق مسکن کارکنان مشمول قانون کار در نشست هفته آینده شورای عالی کار خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، حاتم شاکرمی ، با اشاره به برگزاری نشست شورای عالی کار طی هفته آینده اظهار داشت: در جلسه هفته آینده موضوع بررسی افزایش حق مسکن کارگران و همچنین اصلاح آیین دادرسی در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه میزان افزایش حق مسکن کارگران باید با حضور شرکای اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار گیرد، افزود: حق مسکن طی حدود دو سال گذشته ۴۰ هزار تومان بوده و افزایش آن در دستور کار قرار گرفته و باید با تصویب شورای عالی کار نهایی و با تصویب هیأت وزیران اجرایی شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، همچنین درباره راهبرد و برنامه‌های این وزارتخانه در افزایش سطح معیشت کارگران گفت: برای افزایش دستمزد سالانه در شورای عالی کار دو پارامتر ماده ۴۱ قانون کار یعنی «میزان افزایش تورم» و «معیشت» مدنظر قرار دارد که یکی از پارامترهای موثر در افزایش تورم نیز مسکن است و باید مورد توجه باشد.

شاکرمی گفت: افزایش حق مسکن به عنوان یکی از پارامترهای فیش حقوقی هر چند ناچیز است، اما در افزایش مزد می تواند موثر باشد.

افزایش حق مسکن کارگران از ۲۰ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان در اسفندماه سال ۱۳۹۳ در شورای عالی کار به تصویب رسید اما با توجه به اینکه اجرای این مصوبه نیازمند تایید و تصویب هیأت وزیران است، در نهایت با تاخیر حدود دو ساله، از اواخر سال ۹۵ اعمال شد.

 

مطالب مرتبط:

- بخشنامه دستمزد 97

- بخشنامه دستمزد 96

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.