آیا می دانید: پرسش های خود را نباید به صورت خصوص مطرح کنید؟
تبلیغات
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: ميزان پيش پرداخت معامله

  1. Top | #1

    تاریخ عضویت
    Mar 2013
    عنوان کاربر
    كاربر تأييد شده
    شماره عضویت
    84
    نوشته ها
    1

    ميزان پيش پرداخت معامله

    سلام من میخواهم درخصوص اصلاحیه 20071آئین نامه تضمین معاملات سوال کنم درآئین نامه 42956که متعاقب آن اصلاحیه 20071مصوب شده است درماده 5بند ج جزء الف آمده که عبارت مبلغ پیش پرداخت معادل بیست درصد مبلغ اولیه پیمان است به عبارت تعیین میزان پیش پرداخت بارعایت سقف 25درصد بند 3ماده 11آئین نامه تضمین معاملات دولتی به عهده دستگاه اجرائی است اصلاح میشود حال سوال من این است درآئین نامه 42956درهمین بند همین عبارت آمده آیا منظوراین است که اکنون میزان پیش پرداخت 20درصد است یا25درصد ؟یاتاسقف 25درصد بلامانع است باتوجه به اینکه قبلا درآیین نامه 42956دقیقا" همین عبارت بارعایت سقف 25درصد آمده چرادوباره دراصلاحیه 20071به عبارت اصلاح میشود ذکرشده است ممنون میشوم راهنمائی کنید چون پیمانکاری بااستفاده ازاین اصلاحیه درخواست مابه تفاوت 25درصد رانموده درصورتی که قبلا 20درصد دریافت کرده است ممنون میشوم ازراهنمائی شما

  2. Top | #2

    تاریخ عضویت
    Feb 2013
    عنوان کاربر
    مدير سايت
    شماره عضویت
    1
    نوشته ها
    296
    اصلاحیه ای که با مصوبه شماره 20071/ت30980هـ مورخ 21/4/1383 وارد شده است، دو نتیجه داشته است:
    1- مقطوع بودن 20 درصد را از میان برداشته است.
    2- سقف 25 درصد را برای آن قرار داده است.
    3- تشخیص مبلغ پیش پرداخت را بر عهده دستگاه گذارده است.

    بنابراین، کلا به نفع دستگاه های دولتی بوده و دستگاه ها حتی می توانند زیر 20 درصد قبلی پرداخت کنند آن هم با تشخیص خودشان و نه با توجه به مبلغ اولیه پیمان ! در نتیجه، برای پیمانکار حقی برای درخواست مبلغ اضافی به وجود نمی آورد.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •