آیا می دانید: پرسش های خود را نباید به صورت خصوص مطرح کنید؟
تبلیغات
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: ميزان پيش پرداخت معامله

1. Top | #1

عنوان کاربر
    كاربر تأييد شده
    شماره عضویت
    84

ميزان پيش پرداخت معامله

سلام من میخواهم درخصوص اصلاحیه 20071آئین نامه تضمین معاملات سوال کنم درآئین نامه 42956که متعاقب آن اصلاحیه 20071مصوب شده است درماده 5بند ج جزء الف آمده که عبارت مبلغ پیش پرداخت معادل بیست درصد مبلغ اولیه پیمان است به عبارت تعیین میزان پیش پرداخت بارعایت سقف 25درصد بند 3ماده 11آئین نامه تضمین معاملات دولتی به عهده دستگاه اجرائی است اصلاح میشود حال سوال من این است درآئین نامه 42956درهمین بند همین عبارت آمده آیا منظوراین است که اکنون میزان پیش پرداخت 20درصد است یا25درصد ؟یاتاسقف 25درصد بلامانع است باتوجه به اینکه قبلا درآیین نامه 42956دقیقا" همین عبارت بارعایت سقف 25درصد آمده چرادوباره دراصلاحیه 20071به عبارت اصلاح میشود ذکرشده است ممنون میشوم راهنمائی کنید چون پیمانکاری بااستفاده ازاین اصلاحیه درخواست مابه تفاوت 25درصد رانموده درصورتی که قبلا 20درصد دریافت کرده است ممنون میشوم ازراهنمائی شما

2. Top | #2

عنوان کاربر
    مدير سايت
    شماره عضویت
    1
    اصلاحیه ای که با مصوبه شماره 20071/ت30980هـ مورخ 21/4/1383 وارد شده است، دو نتیجه داشته است:
    1- مقطوع بودن 20 درصد را از میان برداشته است.
    2- سقف 25 درصد را برای آن قرار داده است.
    3- تشخیص مبلغ پیش پرداخت را بر عهده دستگاه گذارده است.

بنابراین، کلا به نفع دستگاه های دولتی بوده و دستگاه ها حتی می توانند زیر 20 درصد قبلی پرداخت کنند آن هم با تشخیص خودشان و نه با توجه به مبلغ اولیه پیمان ! در نتیجه، برای پیمانکار حقی برای درخواست مبلغ اضافی به وجود نمی آورد.

کلمات کلیدی این موضوع