شمول بند (الف) ماده (5) تصويبنامه شماره 48013/ت23251هـ مورخ ۱۱/۱۲/۱۳۸۱ (راجع به آيين نامه طبقه بندي و تشخيص صلاحيت پيمانكاران) به شركتهاي تعاوني (نامه شماره 67927 مورخ 12/12/1383 معاونت حقوقي و امور مجلس رياست جمهوري)

جناب آقاي مهندس تفضلي معاون محترم سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور

عطف به نامه شماره ۲۱۰۵۱۵/۵۰/۵ مورخ ۱۳۸۳/۱۰/۱۲ راجع به استعلام از شمول بند «الف» ماده (۵) آئين‌نامه طبقه‌بندي و تشخيص صلاحيت پيمانكاران (موضوع تصويب نامه ۴۸۰۱۳/ت۲۳۲۵۱هـ مورخ ۱۳۸۱/۱۲/۱۱) به شركتهاي تعاوني اعلام مي دارد:

هر چند در اصل (۴۴) قانون اسـاسي نظام اقتصادي بر پايه سه بخش دولتي، تعاوني و خصوصي استقرار يافته است معهذا با توجه به اينكه در ماده (۵) آئين‌نامه فوق‌الذكر نظر به تقسيم انواع شركتها به لحاظ مالكيت خصوصي، دولتي و عمومي داشته و بخش تعاوني از جهت مالكيت جزء بخش دولتي و عمومي محسوب نمي‌شود. لذا علي‌الاصول هدف از بند «الف» ماده (۵) (پيمانكاران نوع اول را ذكر كرده) عدم اعمال آن در مورد بخش تعاوني (به ترتيبي كه در اصل (۴۴) قانون اساسي آمده) نبوده است به ويژه كه آئين‌نامه تشخيص صلاحيت و طبقه‌بندي پيمانكاران، مبناي ارجاع كار به آنهاست و در آئين‌نامه ارجاع كار به پيمانكاران (كه به فاصله كوتاهي بعد از آئين‌نامه طبقه‌بندي و تشخيص صلاحيت پيمانكاران ) و طي مصوبه ۶۳۰۰۷/ت۲۳۳۳۱هـ مورخ ۱۳۸۱/۱۲/۱۹ صادر شده بخش تعاوني هم به عنوان پيمانكار نوع اول محسوب شده است.

معهذا مناسب است از طريق صدور اصلاحيه عبارت «بخش تعاوني» در بند «الف» ماده (۵) آئين‌نامه طبقه‌بندي و تشخيص صلاحيت پيمانكاران صراحتاً ذكر شود.

سعيد تقديسيان- قائم مقام معاونت حقوقي و امور مجلس رئيس جمهور

این وبسایت شخصی است و به هدف به روزرسانی دانسته ها و اطلاعات حوزه کاری و علایق شخصی و اشتراک گذاری آنها تأسیس شده است. (رسول رضایی)

اضافه کردن نظر

preview
خرداد 24, 1395

نوبخت: ضمن پیشگیری از تکرار پرداختهای چندصدمیلیونی به مدیران در قالب ضوابط اجرایی بودجه، به دنبال اصلاح قوانین هستیم

in دیدگاه ها by رسول رضایی
سخنگوی دولت با ابراز تاسف از پرداخت حقوق‌های چند صدمیلیونی به برخی از مدیران دولتی گفت: از مردم و همه همکارانمان عذرخواهی می‌کنیم و مطمئن هستیم با اصلاح قانون، اجازه پرداخت‌های اینچنین را در آینده نخواهیم داد. به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمد…
Default Image
فروردين 01, 1395

پیام نوروزی مقام معظم رهبری

in دیدگاه ها by رسول رضایی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال ۱۳۹۵ را سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری کردند. متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است. بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم یا مقلّب القلوب و الأبصار. یا مدبّر اللّیل و النّهار. یا محوّل الحول و…
اسفند 23, 1394 808

زمان بندی برگزاری آزمون جامع دانشگاه فرهنگیان اعلام شد

بعد از گذشت چندین ماه ؛ دانشگاه فرهنگیان زمان برگزاری آزمون جامع را اعلام کرد. طرح… ادامه مطلب
اسفند 22, 1394 1565

تقویم دسکتاپ 1395

بهار طبیعت از راه می رسد و صحنه ی جهان آیینه نمای قدرت خداوندی می گردد. فرا رسیدن فصل… ادامه مطلب
بهمن 20, 1394 549

روحانی: در ارائه لایحه بودجه تاخیر نداشتیم

روحانی: در ارائه لایحه بودجه تاخیر نداشتیم رئیس‌جمهور با بیان اینکه در ارائه لایحه بودجه… ادامه مطلب
بهمن 18, 1394 1164

تعیین عیدی سال 1394 و ضوابط پرداخت آن در هیأت وزیران

هیات دولت در جلسه خود به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، پاداش… ادامه مطلب